In memoriam Edgard Pouelmans (Dani Vandepoel).

Op zondag 5 juli jl. verloor de afdeling Leuven een van haar meest iconische leden op de gezegende leeftijd van 94 jaar, Edgard Pouelmans. Hij vervoegde onze afdeling in december 1984 en was toen lesgever aan het Instituut Lichamelijke Opleiding van de KU Leuven, secretaris van de homologatie-commissie 1e afd. en kabinets-opdrachthouder. Hij was bekend voor zijn danstalent en bereidde ook elk jaar het legendarische Leuvense debutantenbal voor. Edgard ging geen engagementen uit de weg. In 1993 werd hij voorzitter van onze afdeling en na zijn mandaat, nam hij in 1997 het stuur over als president van het gewest Brabant-Oost. Hij was een bijzonder fijnbesnaard man met oeverloze interesse voor muziek en cultuur. Zo organiseerde hij reeds in 2002 het eerste gewestconcert samen met de afdeling Kortenberg. Er waren toen meer dan 150 Prince-leden aanwezig in het Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel. Het derde gewestconcert twee jaar later kende zelfs een overweldigend succes met 600 aanwezigen. Hij nam het initiatief om in Brabant-Oost een cultuursecretaris aan te stellen om over de afdelingen heen culturele evenementen te organiseren voor de Prince-leden. Edgard was een buitengewoon attente en beminnelijke man met een hele brede belangstelling voor zijn omgeving en bijzondere attentie voor zijn familie en vrienden, eigenlijk voor al wie hij ontmoette. Door zijn natuurlijke charme en groot gevoel voor humor, ook zijn positieve kijk op het leven, maakte hij een onvergetelijke indruk op al wie hem ontmoette. Hij hield zielsveel van zijn vrouw Mimy, die hij met zorg omringde en begeleidde doorheen haar laatste moeilijke jaren in wzc ‘De Wingerd’ tot hij haar in 2016 uit handen moest geven. Toch bleef hij positief in het leven staan en zette zich in voor de medebewoners van de woonzorgcentra, waar hij verbleef, ‘De Wingerd’, later ‘Hertogenhof’ en ‘Dijledal’. Overal werd hij op handen gedragen. Zijn sociaal engagement en zijn integriteit zullen ons altijd bijblijven. Het was een grote zegen voor onze afdeling om hem als medelid gekend te hebben. Wij nemen dan ook met grote droefheid afscheid van onze vriend Edgard.

Dani Vandepoel

Aan de oevers van de Dijle…. ligt Leuven, fiere Vlaamse, Brabantse universiteitsstad.