Nieuwe afdeling opgericht: Scheldeland

De nieuwe afdeling Scheldeland is eind september opgericht in het iconische restaurant RAS/Zuiderterras aan de Schelde, in het centrum van Antwerpen. Na de formele oprichting werd het afdelingsbestuur verkozen en geïnstalleerd. Annelies Mermans werd afdelingsvoorzitter.

 

Het formele gedeelte werd afgesloten door de kandidaat-leden, die de belofte van trouw aan de Keure aflegden en deze ondertekenden, waarna zij geïnstalleerd waren. Naast de leden en kandidaat-leden waren ook gewestpresident van Schelde-Dommel Han Slot, gewestpresident van Schelde-Mark Anna de Zeeuw, de leden ven de gewestraad Schelde-Dommel, president van de Orde Jan Van Daele, vicepresident Eliane Boileau en secretaris Johan Berlaen aanwezig.

 

Tafelrede

De avond werd afgesloten met een diner, waarbij president Jan Van Daele de tafelrede mocht verzorgen. Hij benadrukte dat de afdelingen in principe op zichzelf functioneren en hun eigen activiteiten plannen, al dan niet met focus op NT&C. Waarom zijn er dan toch gewesten, een presidium en een bestuur, vroeg hij zich af? "Om te helpen verbinden en verdiepen. Verbinden doen we met onze media zoals PrincEzine, de website en Noord & Zuid. Er zijn gewestdagen en de Dag van den Prince. Sinds een paar jaar is er ook de Prince-Academie: verbinden en tegelijk verdiepen, via digitale kanalen. Binnenkort starten we ook met een initiatief op het professionele sociale netwerk LinkedIn."

Moeilijker

President Jan Van Daele ging vervolgens in op de kernwaarden van de Orde, amicitia en tolerantia. "Amicitia is eigenlijk gemakkelijk tussen vrienden. Daar gaat het toch om in een vereniging. Tolerantia is veel moeilijker, zeker wanneer men als persoon in de buitenwereld geconfronteerd wordt met de diversiteit van mensen, meningen en culturen. Tolerant zijn is een actieve daad om af te zien van een spontane afwijzing als je met iets niet akkoord gaat. Tolerantie moet 'schuren', anders is het geen tolerantie."

Wijn

Tolerantie betekent volgens Jan Van Daele water bij de wijn te doen, luisteren en respect tonen. "Het is in de praktijk veel moeilijker dan de meesten denken. Tolerantie is een houding die balanceert tussen onverschilligheid en extremisme, een houding van kritisch blijven, van vragen blijven stellen, altijd proberen de waarheid te achterhalen. Maar tolerantie moet ook zijn grenzen kennen: tolerant zijn voor intoleranten leidt tot zelfdestructie. Ik wens jullie veel amicitia in de afdeling én in de vereniging. Beleef de tolerantia binnen de Orde van den Prince, maar zeker ook erbuiten, in jullie eigen sociale leven."

 

Meer foto's van de plechtige avond zijn te vinden op de afdelingspagina van Scheldeland.

 

 

Terug naar de PrincEzine (op de website)? Klik hier.