Maud investeert Prijs van den Prince in literatuurproject

Toen Maud Vanhauwaert vorige maand de Prijs van den Prince in ontvangst nam, gaf ze aan dat ze de 5.000 euro zou investeren in haar 'Onverdeelde Leestijd-club'. Karel Van Liempt, de voorzitter van het organiserend comité, kon op uitnodiging van Maud een kijkje gaan nemen.
Dat de Prince de Vlaamse schrijfster, dichteres en performer Maud Vanhauwert uitgeroepen heeft tot de beste Nederlandstalige taalvirtuoos is inmiddels bekend. Eind november heeft ze de Prijs van den Prince in Eindhoven in ontvangst genomen. Als je er niet bij was, kun je een samenvatting van de uitreiking hier bekijken.
De Paddegragt
Bij de uitreiking gaf Maud aan dat ze de geldprijs zou investeren in haar literatuurproject 'De Paddegragt'. Zelf noemt ze de Paddegragt een ruimte met veel tijd, gelegen in een zestiende-eeuws pand in hartje Antwerpen. Je kunt er 'onverdeelde leestijd' kopen. Als je er een boek koopt, krijg je ineens de tijd erbij om het te lezen. Geregeld organiseert Maud er bijeenkomsten van de Onverdeelde Leestijd-club. In een kleine groep leest iedereen in hetzelfde boek met een kopje koffie of thee en taart erbij. Achteraf bespreken de lezers hun ervaringen met de auteur van het boek.
Lize Spit
Karel Van Liempt, voorzitter van het organiserend comité van de Prijs, kon op uitnodiging van Maud eerder deze maand de bijeenkomst met schrijfster Lize Spit meemaken. Een kort verslag daarvan is te zien bij de Antwerpse regionale omroep ATV.
Maatwerkbedrijf
Maud zit niet stil. Voor het maatwerkbedrijf TWERK heeft ze een gedicht geschreven dat letter voor letter verkocht wordt en dus langzamerhand zichtbaar wordt. Op de website https://www.geefeenteken.be/ wordt vermeld dat de Prince haar heeft uitgeroepen tot 'beste woordkunstenaar van het Nederlandse taalgebied 2024'.
Terug naar de PrincEzine (op de website)? Klik hier.