Schelde-Leie
Afdeling Schelde-Leie : Een kennismaking.
De afdeling Schelde-Leie is de jongste van de drie afdelingen uit Gent en omstreken. De afdeling werd opgericht in 1990 en behoort tot het Gewest Oost- en Zeeuws-Vlaanderen.
Wat doen wij?
Onze leden komen elke maand samen voor een lezing over thema's als Nederlandse taal, over cultuur, geschiedenis of over een maatschappelijk relevant onderwerp. Aldus verwerven we inzicht over uiteenlopende onderwerpen uit literatuur, kunst, internationale politiek en maatschappelijk relevante thema's. .
Onze bijeenkomsten starten met een receptie om 19u30, gevolgd door een uitstekend drie-gangen menu en koffie. Dan volgt een boeiende lezing met vraag-en-antwoord. Tot slot verzorgd een gast een literaire afsluiter. Het geheel zorgt voor een vriendschappelijke sfeer binnen de afdeling. Ook de partners en gasten worden uitgenodigd. We zijn met ongeveer 30 aanwezigen (leden, partners en gasten).
Thema's in het werkjaar 2024-2025 waren o.a. Vlaanderen op het wereldtoneel in 2030, de Vlaamse diplomatie in Europa, Afrikaans als taal, de Krim, de staat van het Vlaamse onderwijs, Gerard Mercator, de poortwijken in Gent.
Waar en wanneer komen we samen?
We vergaderen normaal in de Salons 't Groenhof, Wautersdreef 27 in Melle. Dit is op de tweede donderdag van iedere maand om 19u30. In juli en augustus is er geen bijeenkomst, soms een zomeruitstap. We nemen ook deel aan de "Dag van de Prince" (Algemene ledendag) en aan de Gewestdag.
Wie zijn onze leden?
Onze leden zijn dames en heren uit uiteenlopende beroepssferen zoals medici, ingenieurs, juristen, economisten en onderwijs. De helft van onze leden zijn dames. De verschillende filosofische overtuigingen stimuleren het debat. De verschillende filosofische overtuigingen stimuleren het debat. Nieuwe leden staan nog actief in het beroepsleven.
Nederlandse Taal & Cultuur internationaal
We steunen de afdeling Neerlandistiek aan de Palacky Universiteit in Olomouc in Tsjechië. We nemen deel aan online "Taalcafés" via een-op-een gesprekken met studenten uit Midden-Europa die hun Nederlands willen oefenen.
Onze bijeenkomsten
Onze bijeenkomst beginnen met een receptie gevolgd door een uitstekend drie-gangen menu en koffie. Dan volgt een een lezing met vragen-en-antwoord. Tot slot is er een literaire afsluiter. Het geheel zorgt voor een vriendschappelijke sfeer binnen de afdeling. Ook de partners worden uitgenodigd. Er zijn ongeveer 40 personen aanwezig.
Hoe wordt je lid?
Formeel word je lid van de Orde van den Prince op uitnodiging. Zij die interesse hebben in Nederlandse taal en cultuur zien we onze afdeling graag versterken. Het lidmaatschap vergt een contributie van 500 euro per jaar. De kosten van de maaltijden en van de sprekers zijn daarin inbegrepen. Kandidaat-leden kunnen enkele bijeenkomsten bezoeken alvorens te beslissen om definitief lid te worden.
Bijgewerkt op 10/06/2025
Schelde-Leie is een afdeling van Oost- en Zeeuws-Vlaanderen
Wautersdreef 27