Antwerpen-Plantiniana

In 1962 richtte de Orde van den Prince in Antwerpen een afdeling op, in 1975 waren er al 143 leden. Dat was niet langer werkzaam en het presidium drong aan op een splitsing en de oprichting van een nieuwe afdeling. Negen leden waagden de sprong en richtten "Antwerpen II” op. 

In 1984 opteerde het presidium om de nummering van de Antwerpse afdelingen af te schaffen en iedere afdeling uit te nodigen een gepaste naam te kiezen. 

Onze afdeling koos de naam van de vermaarde drukker-uitgever Christoffel Plantin en zijn Officina. Plantiniana, brandpunt van het 16de-eeuwse humanisme en symbool voor de toenmalige culturele uitstraling van Antwerpen. 

Vijf jaar na haar oprichting telde de afdeling reeds dertig leden, om in de jaren 1995-2005 naar meer dan veertig te groeien. Vandaag telt ze 37 leden waarvan 48 pct. dames. Ook vijf Nederlanders zijn lid van Plantiniana. Naast de maandelijkse bijeenkomsten organiseert onze afdeling voor zijn leden en partners met regelmaat uitstappen en weekends die zowel het aanscherpen van de ‘amicitia’ voor ogen hebben als het nog beter leren waarderen van de culturele uitstraling van de Nederlanden.

Antwerpen-Plantiniana is een afdeling van Schelde-Mark

Bijeenkomst:
derde maandag van de maand om 19 uur
Bijeenkomsttelefoon:
03/449.45.65
Adres:
Restaurant CAVALIERI
Cantecroylaan 30
2640 Mortsel
E-mail:
Bankrekening:
BE65 7370 6383 1396
NT&C project:
Peters en Meters - 10 jaar samenwerking KMSKA
Stichtingsdag: 17-10-1977
Aantal leden: 27

Agenda: 

Activiteiten enkel zichtbaar voor leden.

Terugblik: 

Activiteiten enkel zichtbaar voor leden.

Nieuws: 

Nieuws enkel zichtbaar voor leden.