Bijeenkomst 7 december 2025

Beschrijving

Op zondag 7 december aanstaande organiseren wij voor de derde keer een Kathedraallezing. Het is ons NT&C-uitstralingsproject voor dit werkjaar. Graag nodigen wij ook leden van andere afdelingen en niet-leden uit.

Als spreker verwelkomen wij de bekende journalist en Rusland-expert Jan Balliauw (vrt.nws). Binnenkort verschijnt zijn boek “De droom van Poetin” (Borgerhoff & Lamberigts 2025).

Wat dreef Poetin toen hij besloot om in februari 2022 Oekraïne binnen te vallen? Velen konden niet geloven dat een dergelijke grootschalige oorlog nog mogelijk was in het Europa van de 21ste eeuw. Poetin greep terug naar het aloude machtsdenken in de internationale politiek. Zijn poging tot verovering van Oekraïne was essentieel om zijn ultieme droom te realiseren: van Rusland opnieuw een machtige staat maken die dominant is op het Europese continent. Hoe moeten we de recentelijke ‘accidenten’ aan de oostgrens van de NAVO inschatten?

In zijn lezing onderzoekt Jan Balliauw waarom Poetin de confrontatie met het Westen heeft opgezocht.

  • Toegangsprijs: 15 euro per persoon.
  • Van 16 tot 18 uur met als afsluiter een boekverkoop en signeersessie.
  • Dit is ons YouTube promofilmpje.

Leden van andere affdelingen en niet-leden, gebruiken deze link om in te schrijven.

Een activiteit van

Onze afdeling zag het levenslicht op 18 november 1966, als 14afdeling van onze Orde van den Prince. De afdeling behoort tot het gewest Limburg dat volgende afdelingen groepeert:

Praktisch
Type activiteit: 
Voordracht
Plaats: 
Sint Quintinuskathedraal - Vismarkt - Hasselt
Wanneer: 
zondag, 7 december, 2025 - 16:00